فروشگاه قطعات الکترونیک

ماژول سنسور تشخیص الکل MQ-3

کد کالا: 22180

نو (جدید)

دسته‌بندی: انواع ماژول تشخیص گاز

موجودی: این محصول در انبار موجود نیست

ماژول سنسور تشخیص الکل MQ-3

جزییات بیشتر

تخفیف فقط برای کاربران VIP شرایط : 3 میلیون تومان خرید در 3 ماه گذشته

سفارش خارج
هم اکنون بهترین قیمت و کمترین زمان تحویل را از ما استعلام بگیرید.

مستندات فنی و دیتاشیت


حجم فایل : 149.18 KB, دانلودها: 77
حجم فایل : 54.95 KB, دانلودها: 76


اطلاعات بیشتر

سنسورهای گاز سری MQ از هیتر داخلی کوچک به همراه سنسور الکتروشیمیایی بهره می گیرند. این سنسورها نسبت به طیف گسترده ای از گازها حساس اند.سنسور الکل MQ-3 یکی از سنسورهایی گاز heater- driven سری MQ که دارای مقاومت متغیر داخلی از پین A به پین B است که وابسته به میزان الکل موجود در هوا می باشد. خروجی این سنسور آنالوگ است.

این سنسور می تواند الکل موجود در خون انسان را از طریق شناسایی میزان آن در تنفس اندازه گیری کند.الکل مقاومت داخلی سنسور را پایین می آورد و اندازه گیری الکل بر مبنای اندازه گیری این مقاومت است.هیچ گاه سنسور را توسط الکل مرطوب نکنید.

داخل شدن بخارات الکل در سنسور باعث خوانده شدن میزان آن توسط سنسور خواهد شد.شما می توانید با استفاده از آردوینو به راحتی این سنسور را راه اندازی کنید. مشخصات ولتاژ 5V خروجی آنالوگ راه اندازی آسان حساسیت بالا نسبت به الکل محدوده تشخیص گسترده طول عمر زیاد

*یک نکته بسیار مهم در استفاده از این سنسور آن است که ابتدا باید به مدت 15 دقیقه هیتر آن گرم بشود که خروجی سنسور قابل اعتماد باشد. و این هیتر جریان تقریبا زیادی نیاز دارد، بنابراین نمی توان تغذیه این سنسور را از بردهای آردوینو گرفت و باید برای آن یک تغذیه جداگانه 5 ولت حدود2 آمپری در نظر گرفت.

 *نکته دوم پتانسبومتر روی برد جهت تنظیم ترشلد روشن شدن LED می باشد. یعنی می توان آن را در یک حالتی تنظیم کرد که دیگه بدون نیاز به نمایشگر یا برد وقتی میزان الکل از یک حدی بیشتر بود خودش آلارم بدهد و LED را روشن نماید. این خروجی به عنوان DO بر روی پینهای خروجی ماژول هم آمده است که بتوان از آن استفاده نمود

 

هنوز نظری ارسال نشده است.

نوشتن نقد و نظر (یک آی سی بن هدیه بگیرید)

ماژول سنسور تشخیص الکل MQ-3
ماژول سنسور تشخیص الکل MQ-3

ماژول سنسور تشخیص الکل MQ-3

نوشتن نقد و نظر (یک آی سی بن هدیه بگیرید)

    بر چسب ها:

دسته‌بندی کالاها

مقایسه 0