فروشگاه قطعات الکترونیک

بلاگ

به بلاگ خوش آمدید

جستجو در بلاگ

rss

 • ال ای دی ها در صنعت روشنایی و نورپردازی به سرعت در حال پیشرفت هستند، اما به همان میزان که گزینه ی مناسبی هستند، می توانند آسیب هایی را به همراه داشته باشند. در ادامه ۱۰ مورد از نکاتی که در شناخت بهتر ال ای دی ها به ما کمک می کنند، را عنوان می کنیم:

  ۱۰ نکته که در مورد ال ای دی ها باید بدانیم

  ۱۰ نکته که در مورد ال ای دی ها باید بدانیم

  ال ای دی ها در صنعت روشنایی و نورپردازی به سرعت در حال پیشرفت هستند، اما به همان میزان که گزینه ی مناسبی هستند، می توانند آسیب هایی را به همراه داشته باشند. در ادامه ۱۰ مورد از نکاتی که در شناخت بهتر ال ای دی ها به ما کمک می کنند، را عنوان می کنیم:

  علی عزیزی
  شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۱۱
  0 نظر
 • اگر تصمیم گرفته اید که از بردهای آردوینو در پروژه های خود استفاده کنید، سوالی که مطرح می­شود این است که کدام برد را انتخاب کنیم. در ادامه مقاله ما سعی می کنیم به سوال شما پاسخ دهیم. اولین چالش این است که چه پارامتری برای ما اهمیت دارد؟

   راهنمای خرید آردوینو: چگونه بهترین برد را برای پروژه خود انتخاب کنید

  راهنمای خرید آردوینو: چگونه بهترین برد را برای پروژه خود انتخاب کنید

  اگر تصمیم گرفته اید که از بردهای آردوینو در پروژه های خود استفاده کنید، سوالی که مطرح می­شود این است که کدام برد را انتخاب کنیم. در ادامه مقاله ما سعی می کنیم به سوال شما پاسخ دهیم. اولین چالش این است که چه پارامتری برای ما اهمیت دارد؟

  علی عزیزی
  یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۲۳
  0 نظر
 • یکی از عمده دلایلی که شما باید از ماینرها استفاده کنید این است که امروزه بازار کریپتوکارنسی ها با مصرف برق ماینر که زیاد هست ، بسیار داغ استب. در واقع همین سودهای کلان از این بازار بوده است که مسبب استفاده بسیار از ماینرها شده است. امروزه عطش کاربران ایرانی در استفاده از ارزهای دیجیتال به ویژه بیت کوین بسیار افزایش یافته است و همین هم باعث شده تا استفاده از ماینر ها رو به افزایش باشد. در این بخش می خواهیم شما را با دلیل مصرف زیاد برق ماینر ها آشنا کنیم پس با ما همراه شوید.

  دلیل اینکه همه کاربران در دنیای مجازی توانایی لازم برای فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتال را ندارند این است که فعالیت در دنیای دیجیتال به ویژه برای استخراج بیت کوین هزینه های بالایی دارند. به عبارت دیگر می توان گفت که اگرچه ماینینگ درآمد بسیار بالایی دارد اما هزینه های مربوط به آن نیز بسیار زیاد است. شما می توانید با کم کردن هزینه های جاری بابت استخراج این واحد پولی، به آسانی آنچه که تصور نمی کنید این ارزها را استخراج کنید و به آسانی از آن ها استفاده کنید.

  دلیل مصرف زیاد برق ماینر چیست؟

  دلیل مصرف زیاد برق ماینر چیست؟

  یکی از عمده دلایلی که شما باید از ماینرها استفاده کنید این است که امروزه بازار کریپتوکارنسی ها با مصرف برق ماینر که زیاد هست ، بسیار داغ استب. در واقع همین سودهای کلان از این بازار بوده است که مسبب استفاده بسیار از ماینرها شده است. امروزه عطش...

  علی عزیزی
  سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۵۹
  0 نظر
 • در هنگام به کارگیری دستگاه هایی مثل کامپیوتر، تجهیزات بیمارستانی و … که ضرورت استفاده مداوم از برق را دارند،
  باید راهکار جلوگیری از قطعی منبع تغذیه را بشناسیم و بدانیم که ups چیست ؟

   UPS چیست؟

  UPS چیست؟

  در هنگام به کارگیری دستگاه هایی مثل کامپیوتر، تجهیزات بیمارستانی و … که ضرورت استفاده مداوم از برق را دارند، باید راهکار جلوگیری از قطعی منبع تغذیه را بشناسیم و بدانیم که ups چیست ؟

  علی عزیزی
  دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۴۰
  0 نظر
 • بسیاری از خانواده های مختلف منطقی به صورت مدار های مجتمع در سطح تجاری عرضه شده اند. متداول ترین خانواده ها از این قرارند:

  TTL - منطق ترانزیستور - ترانزیستور

  ECL - منطق کوپل امیتر

  >MOS - منطق فلز - اکسید - نیمه هادی

  CMOS - منطق فلز - اکسید - نیمه هادی مکمل

  TTL یک خانواده متداول است که سالها مورد استفاده بوده و به عنوان استاندارد تلقی می شود. ECL در سیستم هایی که به سرعت عمل بالا نیاز دارند ترجیح داده می شوند. MOS برای مدار هایی که نیاز به تراکم بالا دارند مناسب است و CMOS در سیستم های کم مصرف به کار می رود.

  خانواده منطقی ترانزیستور - ترانزیستور گونه تکامل یافته تکنولوژی قدیمی تریست که در آن از دیود و ترانزیستور برای ساخت گیت پایه NAND استفاده می شده است. این تکنولوژی منطق دیود ترانزیستور (DTL) خوانده می شده است. بعد ها برای بهبود عملکرد مدار به جای دیود از ترانزیستور استفاده شد و نام خانواده جدید ترانزیستور- ترانزیستور گذاشته شد.

  تفاوت آی سی های ttl و cmos

  تفاوت آی سی های ttl و cmos

  بسیاری از خانواده های مختلف منطقی به صورت مدار های مجتمع در سطح تجاری عرضه شده اند. متداول ترین خانواده ها از این قرارند: TTL - منطق ترانزیستور - ترانزیستور ECL - منطق کوپل امیتر >MOS - منطق فلز - اکسید - نیمه هادی CMOS - منطق فلز -...

  علی عزیزی
  یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۶:۳۵
  0 نظر
 • فیبر نوری یا تار نوری به انگلیسی Optical Fiber رشته باریک و بلندی از یک مادّه شفاف مثل شیشه یا پلاستیک است که می‌تواند نوری را که از یک سرش به آن وارد شده، از سر دیگر خارج کند. فیبر نوری داری پهنای باند بسیار بالاتر از کابل‌های معمولی است، با فیبر نوری می‌توان داده‌های تصویر، صوت و داده‌های دیگر را به راحتی با پهنای باند بالا تا 10 گیگابیت بر ثانیه و بالاتر انتقال داد. امروزه مخابرات فیبر نوری، به دلیل پهنای باند وسیعتر در مقایسه با کابل‌های مسی، و تاخیر کمتر در مقایسه با مخابرات ماهواره ای از مهمترین ابزار انتقال اطلاعات محسوب می‌شود.

  فیبر نوری چیست؟ معرفی انواع فیبر نوری و کاربردهای آن

  فیبر نوری چیست؟ معرفی انواع فیبر نوری و کاربردهای آن

  فیبر نوری یا تار نوری به انگلیسی Optical Fiber رشته باریک و بلندی از یک مادّه شفاف مثل شیشه یا پلاستیک است که می‌تواند نوری را که از یک سرش به آن وارد شده، از سر دیگر خارج کند. فیبر نوری داری پهنای باند بسیار بالاتر از کابل‌های معمولی...

  علی عزیزی
  شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۲۴
  0 نظر
 • شرکت ST یکی از کمپانی‌های مطرح در زمینه ساخت و توسعه نیمه‌هادی‌ها هست و محصولات خود را در قالب خانواده‌های متنوع و گسترده‌ای به بازار عرضه می‌کند. از معروف‌ترین محصولات ST، میکروکنترلرهای تولیدی این شرکت هستش. هر خانواده از میکروکنترلرهای ST توانایی و راندمان مشخصی داراست که با اعداد و حروفی مشخص می‌گردد.

  مفهوم نام‌گذاری میکروکنترلرهای کمپانی ST

  مفهوم نام‌گذاری میکروکنترلرهای کمپانی ST

  شرکت ST یکی از کمپانی‌های مطرح در زمینه ساخت و توسعه نیمه‌هادی‌ها هست و محصولات خود را در قالب خانواده‌های متنوع و گسترده‌ای به بازار عرضه می‌کند. از معروف‌ترین محصولات ST، میکروکنترلرهای تولیدی این شرکت هستش. هر...

  علی عزیزی
  چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۰۹
  0 نظر
 • نیم‌رسانا یا نیمه‌هادی (به انگلیسی: Semiconductor) عنصر یا ماده‌ای است که در حالت عادی عایق باشد، ولی با افزودن مقداری ناخالصی قابلیّت هدایت الکتریکی پیدا کند. (منظور از ناخالصی عنصر یا عناصر دیگری‌ست غیر از عنصر اصلی یا پایه. مثلاً اگر عنصر پایه سلیسیوم باشد ناخالصی می‌تواند آلومنیوم یا فسفر باشد) . میزان مقاومت الکتریکی نیمه‌رساناها بین رساناها و نارساناها می‌باشد. از نیمه رساناها برای ساخت قطعاتی مانند دیود، ترانزیستور، تریستور، آی سی و … استفاده می‌شود. ظهور نیمه رساناها در علم الکترونیک انقلاب عظیمی را در این علم ایجاد کرده که اختراع رایانه یکی از دستاوردهای این انقلاب است. از این رو تصمیم گرفتیم که فهرستی از ۱۰ شرکت برتر تولید کننده نیمه رسانا در جهان را برای شما در این مقاله به اشتراک بگذاریم . البته در نظر داشته باشید معرفی سرویس های مذکور به معنی تایید یا عدم تایید خدمات آنان نیست و سرویس های فوق بر اساس نتایج جست و جو استخراج شده و در این مقاله درج شده اند.

   ۱۰ شرکت برتر تولید کننده نیمه رساناهای جهان

  ۱۰ شرکت برتر تولید کننده نیمه رساناهای جهان

  نیم‌رسانا یا نیمه‌هادی (به انگلیسی: Semiconductor) عنصر یا ماده‌ای است که در حالت عادی عایق باشد، ولی با افزودن مقداری ناخالصی قابلیّت هدایت الکتریکی پیدا کند. (منظور از ناخالصی عنصر یا عناصر دیگری‌ست غیر از عنصر اصلی یا پایه....

  علی عزیزی
  سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۲۳
  0 نظر
 • امروزه و در عصر پيشرفت تكنولوژي، كاربرد و استفاده از طيف‌هاي فركانسي و امواج راديويي در حال گسترش روزافزون است. مهم‌ترين مزیت اين فناوري كاهش حجم اتصالات و وسايل رابط همچون سيم‌ها و كابل‌ها هستند كه در نتيجه موجب كاهش چشم‌گير هزينه‌ها مي‌گردند. به طوري كه روابط بدون سيم جايگزين مطمئن آنها مي‌شوند.

  ارتباطات به وسيله امواج راديويي، برپايه قوانين فيزيك و انرژي امواج الكترومغناطيسي استوار است. بدين منظور برخي مفاهيم اوليه مربوط به اين موضوع را به اجمال از نظر مي‌گذرانيم.

  مختصری از امواج رادیویی و تقسیم بندی باند ها و فرکانس ها

  مختصری از امواج رادیویی و تقسیم بندی باند ها و فرکانس ها

  امروزه و در عصر پيشرفت تكنولوژي، كاربرد و استفاده از طيف‌هاي فركانسي و امواج راديويي در حال گسترش روزافزون است. مهم‌ترين مزیت اين فناوري كاهش حجم اتصالات و وسايل رابط همچون سيم‌ها و كابل‌ها هستند كه در نتيجه موجب كاهش چشم‌گير هزينه‌ها مي‌گردند. به...

  علی عزیزی
  پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۷:۱۷
  0 نظر
 • امروزه در بین كشورهای صنعتی ، رقابت فشرده و شدیدی در ارائه راهكارهایی برای كنترل بهتر فرآیندهای تولید ، وجود دارد كه مدیران و مسئولان صنایع در این كشورها را بر آن داشته است تا تجهیزاتی مورد استفاده قرار دهند كه سرعت و دقت عمل بالایی داشته باشند.  بیشتر این تجهیزات شامل سیستم‌های استوار بر كنترلرهای قابل برنامه‌ریزی (Programmable Logic Controller)  هستند. در بعضی موارد كه لازم باشد می‌توان PLCها را با هم شبكه كرده و با یك كامپیوتر مركزی مدیریت نمود تا بتوان كار كنترل سیستم‌های بسیار پیچیده را نیز با سرعت و دقت بسیار بالا و بدون نقص انجام داد.
  قابلیت‌هایی از قبیل توانایی خواندن انواع ورودی‌ها (دیجیتال ، آنالوگ ، فركانس بالا...) ، توانایی انتقال فرمان به سیستم‌ها و قطعات خروجی ( نظیر مانیتورهای صنعتی ، موتور، شیر‌برقی ، ... ) و همچنین امكانات اتصال به شبكه ، ابعاد بسیار كوچك ، سرعت پاسخگویی بسیار بالا، ایمنی ، دقت و انعطاف پذیری زیاد این سیستم‌ها باعث شده كه بتوان كنترل سیستم‌ها را در محدوده وسیعی انجام داد.

  نقش PLC در اتوماسیون صنعتی

  نقش PLC در اتوماسیون صنعتی

  امروزه در بین كشورهای صنعتی ، رقابت فشرده و شدیدی در ارائه راهكارهایی برای كنترل بهتر فرآیندهای تولید ، وجود دارد كه مدیران و مسئولان صنایع در این كشورها را بر آن داشته است تا تجهیزاتی مورد استفاده قرار دهند كه سرعت و دقت عمل بالایی داشته باشند....

  علی عزیزی
  پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۶:۵۹
  0 نظر
نمایش 10 از 40پست ها

آخرین ارسال ها

بازدید شده

هیچ کالایی به سبد خرید اضافه نگردیده است
بستن
مقایسه 0